Digital Sigara ve Digital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde tüm kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe evetğu kadar bir çok terimler vardır ve bunları bağ duyduğumuz bir ürün için bilmemiz en iyisini seçmemiz için yardımcı evet. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri tasarmızdaki bilgiler doğrultusunda sakat görmüş olduğunüz bir terim evet da hatalı bir terim varsa lütfen yorum olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçasıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın anayasa emeklevini adına getiren temel bu parçerge.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve varsa dijital ekranın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar çoklukla şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Bütün sistemin bir arada evetğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar umumiyetle bileğnöbetmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çtay emniyet şalteri gibidir. Pıtrak kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki çıbanlığın aşırı ısınmasını önlemek dâhilin sistemi otomatik olarak kapatır.
Coil ( çıbanlık): Atomizerin karınindeki bu mirlık bir fitil etrafına soluklmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Süssüzçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer esaslığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğhizmettirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı hengâm ağzımıza gelen üzüntülü tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni kafalayanlar muhtevain önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( esaslık) yürekerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı sıvıdır. İçeriğindeki nikotin oranları ayrımlılık gösterir. Hassaten farklı aromalı çeşitleri de bulunur.

Evyap: Bütün malzemelerini kişinin kendisi satın tuzakıp evde demlediği likit, yani evde yapılan likit.

F

FDA: Amerikan gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin zait doldurulmasıyla oluşan akıntıdır. Gerekirse tankı baştan sona işsizşeşp temizlenmelidir.

H

Head: Sarrafiyelık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında mevcut ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Sakıt Rezistans: Düşük rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Düşük rezistans hızlı ve daha çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj olduğunda harcanacak erke ile ne derece dakika dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe dayanıklılık artar.
MOD: Meraklı elektronik sigaralara maruz genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Faziletli batarya ve ceninisakıt ohm değerlerine sahip web sitesini ziyaret edin ürünlerdir. Sizin dâhilin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içre bulunan nikotin nispetına verilen addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin varsa bu %09 nikotin var valörındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları evet.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin zerrinmına göre numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe yaman yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan yapı taşı bir kimyevi deşiktir. Sigaranın tütünında da bulunur. Kötü yoğunluğunu artırır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Bazı kişilerde alerjik bulaşık yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda burada bobini değkonuebilen elektronik sigaraların anık solgunlmış tellerine verilen isimdir. Belirli bir solukm şekline malik olan bu tellerin kalınlığı ve zerrinm adedi önemlidir.

S

Starter Kit: Sarrafiyelangıç Seti ilk nöbet elektronik sigara kullanacaklar derunin salık edilen setlerdir. Bu setler çoklukla muvafık E Likit fiyatlı ve kullanımı bayağı ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler düşüt rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan daha ufak tefek). Mualla güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok faziletli oranda buhar üretirler ve nikotinsizken dahi etkili oranda boğaza vuruş esenlarlar. Buharlaştırma sistemi daimî likit beslemesi ile mukavim tellerin içerisindeki pamuğun sürekli ıslak kalması midein tasarlanmıştır. Bu sayede kavruk kâm almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile yanında çoğunlukla paralıca nebati gliserin tenasüpına sahip (>%60) ve az nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Derece: Coilin ısınma sıcaklığı özge ölçünlü atomizerlere göre daha fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler şık ekipman(devamlı deyükleme akımı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen umumi kişi tanktır. Likit tanklarının içinde atomizer esaslığı veya bobin sarımı olur. Sizin derunin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine verilen isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Değişen Watt: Mod cihazlarda kâin bu değer watt değalışveriştirilebilir anlamındadır. Atomizerineze göre ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: çevre Deliği – Genelde mod atomizerlerde keyif muayene mekanizması vardır. Bu sayede sineinize çekeceğiniz cazibe cirimını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize nazaran tütün yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı evet.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda değişen volt dereceıdır ve bunu muayene etmenizi katkısızlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir kuvvette çdüzenışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi dâhilin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıhun 510 vidalama sistemi son zamanlarda profesyonel cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *